Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 255

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 31 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/package.module.router.php on line 465

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/package.module.router.php on line 465
Spotkanie z przyjmującymi Pielgrzymów | Parafia Narodzenia Najświętszej Maryii Panny w Gdowie

Spotkanie z przyjmującymi Pielgrzymów

by admin | lipiec 13th, 2016

sdm_krakow

Spotkanie z przyjmującymi Pielgrzymów godz. 19 00

1. Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za przybycie.

Jest mi bardzo miło.

Nazywam się Marek Małek i w KP jestem odpowiedzialny za zakwaterowanie i chciałem podać Wam ważne informacje na temat przyjazdu pielgrzymów i ich zakwaterowania.

Są z nami jeszcze inni członkowie KP

2. Lista obecności.

Moi drodzy, jest prośba! Jak jesteśmy przy liście obecności.

Kto może przyjechać odebrać pielgrzymów, to będziemy bardzo wdzięczni. I tak, osoby które mogą, to prosimy o zaznaczenie na liście obecności, obok podpisu Tak lub Nie.

3. Lista transportu wewnętrznego. Imię i nazwisko – telefon Pan Andrzej Malarczyk
  4. Opisanie sytuacji :

Czas szybko biegnie i już za 22 dni przyjadą Pielgrzymi.

Jak na razie mamy potwierdzone już, że będą u nas Pielgrzymi z Włoch – 450 osób. Mamy z nimi nawiązany kontakt.

Reszta to pielgrzymi Hiszpańskojęzyczni w ilości 1250 osób. I tutaj czekamy jeszcze na przydział grup i kontakt z nimi.

Mamy noclegi w domach, szkołach i OSP : domy – 780 osób ( 150 domów )

szkoły – 782 osoby ( 4 szkoły )

OSP – 128 osoby ( 3 remizy )

1690

5. Przyjęcie pielgrzymów będzie miało miejsce na Wikarówce w salkach katechetycznych.
  1. Nasi wolontariusze sekcji wyżywienia wraz z KGW, organizują ciepły posiłek powitalny. To jest decyzja KP.

W biurze rejestracji Pielgrzymi dostaną plecaki, talony żywieniowe, identyfikatory, oraz adresy zakwaterowania. ( np. G – 756 ) i z tym nr. wyjdą na spotkanie z Wami.

Rozpoznacie ich po tym numerze, bowiem to będzie Wasz nr. domu. 756

Będziemy się starać Was informować odnośnie dokładnego czasu przyjazdu grup.

Stworzyliśmy bazę wolontariuszy przewodników, którzy będą pomagać w w zakwaterowaniu, odprowadzaniu na nocleg.

Może być taka sytuacja, że ich autokar ( np. do Bilczyc,) zawiezie całą grupę i tam przewodnicy rozprowadzą ich po domach. Będziecie o tym też poinformowani telefonicznie.

Kolejna prośba moi drodzy, to jeśli pielgrzymi będą po 40 godzinnej podróży, a kwaterunek będzie późnym wieczorem lub nocą, to w miarę możliwości dać im odpocząć i nie budzić wcześnie rano.

W razie problemów w trakcie ich pobytu istnieje możliwość w skontaktowania się z biurem obsługi pielgrzymów i pomocy w rozwiązaniu tego właśnie problemu. Tel. do biura – 516 219 655 (numer ten będzie Wam podany)

Przygotowujemy dla Was informator, gdzie będą najważniejsze informacje, jak postępować w różnych sytuacjach np. pielgrzymi nie wrócą na noc itp. i właśnie odpowiedzi te, będzie można znaleźć w tym informatorze.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jak chodzi o wyżywienie to prosimy o przygotowywanie śniadań, natomiast pozostałe posiłki będą wydawane w punktach gastronomicznych np. na Zarabiu w Gdowie. Oczywiście ugoszczenie pielgrzymów według Państwa możliwości, będzie mile widziane, co pozwoli Wam zapewne nawiązywać bliższy kontakt i relacje.

Przygotowaliśmy dla Was tabliczkę do zawieszenia w widocznym miejscu na ogrodzeniu lub domu co ułatwi powroty na nocleg pielgrzymom w kolejne dni pobytu. Prosimy o napisanie tam nr. domu, ma to również pomóc Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa.

2. Ja osobiście lub wolontariusze, jeszcze przed przyjazdem Pielgrzymów postaramy się do Państwa dotrzeć, bo takie jest zalecenie, aby zobaczyć miejsce i dostarczyć potrzebne Wam materiały.

ŚDM to wielkie dzieło !

Na podsumowanie, zachęcam Was gorąco, abyście przyjęli tych ludzi dobrym sercem. Wiadomo, że to będą ludzie z innej kultury, że niektóre ich zachowania mogą wydawać się Wam może dziwne, ale wszyscy jesteśmy chrześcijanami i w tych czasach, ważna jest Wspólnota. I aby Oni poczuli tą Wspólnotę i zapamiętali nas na długie lata.

I teraz pozwolę sobie zakończyć z mojej strony hasłem Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni, Albowiem Oni Miłosierdzia Dostąpią”

Jeszcze raz dziękuję.

Małek Marek – sekcja zakwaterowania

mój telefon – 509 011 975

TRANSMISJA ONLINE

Prośba o modlitwę

Pomódl się w czyjejś intencji, albo złóż prośbę o modlitwę

Kościół Parafialny w Gdowie
Pon - Sob

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Kaplica w Zagórzanach

Strona na facebook-u

maj 2024
« lis
 12345
6789101112
13141516171819
2728293031

Uwagi do strony

Jeżeli masz jakieś uwagi co do strony lub treści pisz na:

parafiagdow@gmail.com

logowanie

Logowanie talent@parafiagdow.pl

STAT

POWSTAŁA NOWA OFICJALNA STRONA PARAFII W GDOWIE ! POLECAMY!