Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 255

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 31 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/package.module.router.php on line 465

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/package.module.router.php on line 465
Podziękowanie | Parafia Narodzenia Najświętszej Maryii Panny w Gdowie

by admin | sierpień 8th, 2016

Zakończyła się wielka uroczystość, jaką były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Była to dla nas okazja włączenia się w realizację hasła ŚDM: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Komitet Parafialny Światowych Dni Młodzieży w Gdowie pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów i organizację obchodów ŚDM w Gdowie.

Nasza parafia przyjęła 1685 pielgrzymów z 8 krajów świata. Połowa z nich zagościła w Waszych domach, spotykając się z wielką serdecznością i gościnnością, co często podkreślali wzruszeni i zadowoleni pielgrzymi. Słowa wdzięczności kierujemy do osób goszczących zagranicznych gości w swych domach i placówkach. Wielu pielgrzymów informowało nas jak wspaniale zostali ugoszczeni i jak wiele wzruszeń temu towarzyszyło. Prosili o przekazanie wyrazów wdzięczności wszystkim zaangażowanym w organizację ich pobytu. Takich głosów było bardzo dużo!

Jako Komitet Parafialny serdecznie dziękujemy za piękne świadectwo chrześcijańskiej postawy wobec naszych Braci i Sióstr z różnych stron świata. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim Wolontariuszom, którzy dzień i noc pełniąc dyżury, służyli Pielgrzymom pomocą przy transporcie, zakwaterowaniu, tłumaczeniu, organizacji pomocy medycznej, udzielaniu wszelkich informacji a nawet odnajdywaniu zgubionych rzeczy.

Ponadto dziękujemy za współprace i pomoc Urzędowi Gminy z panem Wójtem Zbigniewem Wojasem na czele, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Gdowie, Centrum Kultury, dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół, które gościły Pielgrzymów. Dziękujemy Kołom Gospodyń: z Gdowa, Bilczyc, Fałkowic i Winiar oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gdowa, Bilczyc, Fałkowic, Kunic, Zagórzan, Zręczyc i Stryszowej za podjecie wysiłku w dyżurach nocnych przy obiektach szkolnych i remizach OSP. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Zdrowia w Gdowie oraz siostrom z Caritasu za opiekę medyczną.

Słowo dziękuje należy się również firmie TROKOS oraz piekarni państwa Ciszek, za przekazanie produktów żywnościowych na poczęstunek dla Pielgrzymów. Jednocześnie pragniemy przeprosić za pewne problemy jakie wyniknęły w trakcie ŚDM, pomimo naszych starań. Kilka grup pielgrzymów odwołało swój przyjazd w ostatniej chwili, co spowodowało komplikacje związane z zakwaterowaniem gości. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby wszyscy parafianie, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów mogli rzeczywiście ich przyjąć i ugościć.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chętnie i bezinteresownie służyli pomocą podczas pobytu Pielgrzymów w nasze parafii z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie . Jesteśmy pewni, że podjęty trud i włożony wysiłek zaowocuje w postrzeganiu Polaków jako naród o wielkim sercu pełnym miłości. Jeszcze raz wszystkim składamy Bóg Zapłać!

Przewodnicząca Parafialnego Komitetu Dorota Kasprzyk

sdm_krakow

TRANSMISJA ONLINE

Prośba o modlitwę

Pomódl się w czyjejś intencji, albo złóż prośbę o modlitwę

Kościół Parafialny w Gdowie
Pon - Sob

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Kaplica w Zagórzanach

Strona na facebook-u

maj 2024
« lis

Uwagi do strony

Jeżeli masz jakieś uwagi co do strony lub treści pisz na:

parafiagdow@gmail.com

logowanie

Logowanie talent@parafiagdow.pl

STAT

POWSTAŁA NOWA OFICJALNA STRONA PARAFII W GDOWIE ! POLECAMY!